Strach ma wielkie oczy

Psychoterapia czy pomoc psychologiczna służy robieniu porządków w naszych myślach, emocjach.  Pomaga w osiągnięciu równowagi w życiu, dobrostanu, zadowolenia z życia.

To, że decydujesz się na pracę terapeutyczną jest dowodem twojej troski o siebie samego i swoje własne życie.

Korzystanie z takiej formy pomocy można porównać z pójściem do ortopedy z bólem kolan lub wizytą u kardiologa jeśli masz problemy z sercem.

Psychoterapeuta nie jest człowiekiem wszystko-wiedzącym i wszystko-widzącym. Dobry psychoterapeuta i jego osoba jest głównym narzędziem pracy. Jest świadomy swoich ograniczeń i zasobów, nie udziela rad, nie będzie przekraczał Twoich granic. To TY jesteś tutaj najważniejszy i TY decydujesz co chcesz powiedzieć i na jakie pytania odpowiedzieć. Buduje z Tobą  bezpieczną relację, opartą na akceptacji i zaufaniu.

Psychoterapeuta jest takim samym człowiekiem jak TY. Często również ma za sobą trudne doświadczania, które porządkował na swojej własnej terapii.

Psychoterapia to proces budowania, czasem od fundamentów a czasem tylko wykończenie wnętrza. Wynik tej pracy do przytulny dom, w którym chętnie każdy przebywa a TY czujesz się dobrze.